agentura
Agenturní činnost

Organizace a pořádání historických akcí, jarmarků, tržišť, plných tance, šermu, kejklení, dětských her, ohňových představení a hudby. Pronájem sálu 10x18m pro různé akce. Pronájem rekvizit. Kaskadérské akce pro film.

Akce

Organizace historických akcí

V roce 2007 jsme se podíleli na uspořádání prvního ročníku Klamoklání v Praze, jehož cílem bylo přiblížit scénický, historický a sportovní šerm pražskému publiku. Naší snahou bylo poskytnout co nejpestřejší přehlídku všech možných stylů od profesionálů, kteří nejsou v České republice příliš k vidění. Dále naše bohaté zkušenosti s natáčením historických filmů a velké zázemí v podobě filmových historických rekvizit, dává možnost divákovi nahlédnout i do zákulisí filmu. Například jeden z posledních českých filmů byl „Ať žijí rytíři!“. A následný seriál, na kterém se podílelo mnoho z těch, kteří jsou i mezi účinkujícími. V roce 2013 jsme se podíleli na natáčení nového českého dokumentárního drama Cyril a Metoděj: Apoštolové Slovanů.

V roce 2012 se konal již šestý ročník Klamoklání tato velmi úspěšná a populární akce, si získala své několika tisícové publikum. Nyní aktivně připravujeme 7. Ročník. O této akci se již zmiňují i média jako o jedné z nejzajímavějších v ČR, zaměřených právě na šerm a historii.

V programu nechybí taneční soubory, zejména historického a orientálního tance od předních protagonistek v ČR, dobová hudba od více souborů. Dále kejklíři, mezi nimiž jsou i světoví protagonisté, kteří studovali a prezentují se převážně v zahraničí, a to na světové úrovni. Samozřejmě, že dětská loutková divadla nemohou chybět.

Pro děti jsou připraveny spousty her, které se nesou ve středověkém duchu. Patří mezi ně i hry, které již dávno děti neznají a mohou si tak vyzkoušet, jak si hráli děti ve středověku. Zároveň jsou připraveny zábavné hry z dnešních dob, které ovšem odrážejí um tehdejších rytířů.

Součástí akcí jsou dobová řemesla a návštěvník se tak může seznámit se sklářskou dílnou, knihtiskem, ryteckou dílnou, dřevosoustruhem, kovářskou dílnou, platnéřskou dílnou, vyšíváním, přadlenou, plstěním, paličkováním, tkaním látek a dalšími. Mimo řemesla nechybí i středověké služby jako je výklad karet, lazebna, krčma, lichvářství, pouštění žilou, atd.

Vedle výše zmíněného programu, probíhá v rámci těchto akcí velmi často turnaj v barokním šermu. Tento turnaj má obdobná pravidla jako sportovní šerm, ale účastníci jsou oblečení v dobových kostýmech a tak jsou blíže historické zkušenosti. Během akce jsou tak nabídnuty všechny formy šermu a z různých období. Turnaj je velmi populární i za hranicemi naší země.

Aktuální akce